Zadzwoń do nas:

(48) 54 234 50 32

sklep@montip.com.pl

jak zamawiać

Prosty poradnik

Bezpieczeństwo

Polityka prywatności

Szybka dostawa

24h od zakupu

Fachowe doradztwo

Szeroka oferta
Koszty przesyłki

Koszty przesyłki w naszym sklepie uzależnione są od wagi i gabarytów paczki/paczek.
W przypadku złożonych zamówień koszty podliczane są indywidualnie dla możliwie jak najmniejszej liczby paczek.

Przy wyliczaniu wagi paczki brana pod uwagę jest waga rzeczywista towaru lub waga gabarytowa( jeśli jest wyższa od wagi rzeczywistej) obliczana według wzoru : szerokość (cm) x wysokość (cm) x długość / 6000 = waga gabarytowa w kg. 

Cena uzależniona jest od długości największego boku. 

1. Przesyłka kurierska

W przypadku zamówień, gdzie waga rzeczywista ani gabarytowa nie przekraczają 30 kg, a jej najdłuższy bok ma maksymalnie 120 cm koszty* przesyłki kurierskiej wynoszą odpowiednio**:

•   16 zł – paczka do 1 kg - przedpłata na konto

•   21 zł – paczka do 1 kg - pobranie

•   17  – paczka do 30 kg - przedpłata na konto 

•   22 - paczka do 30 kg - pobranie

W przypadku przesyłek niestandardowych oraz przesyłek o najdłuższym boku 121 cm do 200 cm (rury do 2m, stojaki, wieszaki, niektóre kratki) koszty* przesyłki kurierskiej wynoszą odpowiednio:

•   20  – paczka do 30 kg – przedpłata na konto
•   28  – paczka do 30 kg - pobranie 


Jest również możliwość wysyłania rur chromowanych w 3m odcinkach w nowych atrakcyjnych cenach.
Koszt przesyłki DŁUŻYCY - o długości 201-300 cm - maksymalnie do: 16 rur (48mb - fi 25) lub 10 rur (30mb - fi 32) lub 5 rur (15mb -fi 50) w paczce:

•   30 zł – paczka do 30 kg - przedpłata na konto
•   38 zł – paczka do 30 kg - pobranie

W przypadku towarów lekkich, ale obszernych gabarytowo (np. regały z drutu, regały koszowe)  wynosi:
 
•   40 zł – paczka do 30 kg - przedpłata na konto 
•   50 zł – paczka do 30 kg - pobranie

Przy większym zamówieniu jest również możliwość wysłania zamówienia na palecie, w celu redukcji ceny za przesyłkę. 
Koszt przesyłki paletowej (120*80*170 cm) wynoszą odpowiednio:

•   145 zł – przesyłka do 100 kg – przedpłata na konto 
•   165 zł  – przesyłka  101-300 kg – przedpłata na konto 
•   165 zł  – niezależnie od wagi – gabloty szklane z zakładki "Gabloty szklane" - tylko przedpłata na konto
 
Przesyłki ze stołami handlowymi oraz manekinami krawieckimi, ze względu na specyficzny sposób zabezpieczania towaru ustalony w porozumieniu z firmami kurierskimi, z którymi współpracujemy, kosztują odpowiednio:
•   25 zł – do 2 stołów lub 3 manekinów – przedpłata na konto 
•   30 zł – do 2 stołów lub 3 manekinów – pobranie


2. Przesyłka Pocztą Polską

Wysyłka towaru Pocztą Polską jest korzystna najczęściej dla lekkich, pojedynczych, wybranych towarów. Cena ustalana jest indywidualnie wg. wagi, po wcześniejszym zważeniu oraz określeniu gabarytu paczki. Poczta nadawana jest 2 razy w tygodniu( wtorek, piątek). Przykładowy koszty to:

a) paczka pocztowa kurier 48:
 

•   15,0  – paczka do 5 kg - przedpłata na konto 
•   18,50  - paczka do 5 kg - pobranie

 
 

b) małe rzeczy mieszczące się do koperty(20x325x230 mm) waga do 1000g
 
•   9,50 zł – paczka do 1000 g - przedpłata na konto 
 
 

c) paczka gabarytowa  (wymiary paczki przekraczają 60x50x40 cm)

 
 
•   40 zł – paczka do 30 kg - przedpłata na konto 
•   50  - paczka do 30 kg - pobranie
 
 

* w przypadku większych/ cięższych zamówień cena ustalana jest indywidualnie. 

3. Przesyłka za pośrednictwem Paczkomatów.

Możliwość wysyłki towarów dla usługi Paczkomaty istnieje tylko dla małych produktów. Paczkomaty to jedyna taka oferta na rynku, w której to cały proces odbioru przesyłki jest na odwrót - to paczka czeka za odbiorem, a nie klient na poczcie za paczką. Wybór przesyłki za pośrednictwem paczkomatów daje pełną swobodę odbioru - paczkę odbiorą Państwo nawet w środku nocy.
•   13,50  - do 5 kg - przedpłata na konto
 
 

 
Złożenie zamówienia

W przypadku złożenia zamówienia otrzymają Państwo informację zwrotną (e-mail) z określeniem kwoty oraz ewentualnej ilości paczek. Zamówienie zawsze pakowane jest w możliwie najmniejszą liczbę paczek, by zmniejszyć Państwa koszty oraz tak, by zabezpieczyć przesyłkę przed zniszczeniem w czasie transportu. Po akceptacji przez Państwa kosztów wysyłki zamówienie przekazane jest do realizacji.
Do każdego towaru zawsze wystawiamy dowód zakupu w postaci Paragonu lub Faktury VAT. Dla poprawności wystawienia Faktury bardzo prosimy o podanie numeru NIP.

Nadanie przesyłki
Realizacja zamówienia trwa średnio ok. 24 h i jest uzależniona od dostępności towaru. Jeżeli czas realizacji zamówienia mógłby się przedłużyć otrzymają Państwo natychmiast informację zwrotną. Najczęściej jednak towar wysyłamy natychmiast po zaksięgowania kwoty zamówienia na naszym koncie, oraz w przypadku przesyłek pobraniowych już następnego dnia od chwili złożenia zamówienia.

Wysyłka towaru
Towar dostępny w naszym sklepie jest nowy i nieużywany. Przesyłki są staranie pakowane, tak, by zakupiony towar dotarł do Państwa w nienagannym stanie. Jeśli wygląd paczki wskazuje na jej otwarcie, zgniecenie lub też uszkodzenie prosimy w obecności kuriera otworzyć i sprawdzić, czy jej zawartość jest wolna od uszkodzeń mechanicznych, czyli nie została uszkodzona podczas transportu. Kurier ma obowiązek do tego czasu poczekać. Jeśli okaże się, że towar w transporcie został uszkodzony kurier spisze reklamacje, na podstawie której wymieniony zostanie uszkodzony towar. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkody podpisanego przez odbiorcę i dostawcę przesyłki. PRZYJĘCIE PRZESYŁKI BEZ ZASTRZEŻEŃ POWODUJE WYGAŚNIĘCIE ROSZCZEŃ Z TYTUŁU USZKODZENIA TOWARU.

Doręczenie przesyłki
Przesyłki dostarczane są przez współpracującą z nami firmę kurierską w ciągu 24-48h. Standardowo przesyłka powinna być u Państwa już następnego dnia (roboczego) od momentu jej wysłania. Po nadaniu paczki, odpowiedzialność za przesyłkę oraz czas jej dostarczenia do Klienta ponosi firma kurierska. Jeśli odbiorca był nieobecny kurier ma obowiązek zostawić AWIZO. Kurier może, ale nie musi kontaktować się z Klientem telefonicznie przed doręczeniem przesyłki.
Firma kurierska ponawia próbę dostawy towaru do Klienta na drugi dzień roboczy, licząc od daty pozostawienia Awizo. Klient ma w tym czasie również możliwość kontaktu z lokalnym oddziałem firmy kurierskiej, w celu osobistego odebrania przesyłki. Po tym czasie przesyłka zostaje zwrócona do nas. Koszty wynikające ze zwrotu paczki do firmy MONTIP ponosi Klient.
* Podane ceny są cenami brutto i w przypadku przesyłek kurierskich są wpisywane na fakturę VAT.
** W przypadku małych zamówień jest możliwość wysłania towaru Pocztą Polską.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium