Jak wyposażyć sklep odzieżowy? 0
Jak wyposażyć sklep odzieżowy?

 

Regały w wieszakami

Podstawą wyposażenia każdego sklepu odzieżowego są regały naścienne lub przyścienne z wieszakami. Ekspozycja odzieży na wieszakach jest najbardziej efektowna i jednocześnie efektywna. Kiedy odzież estetycznie i atrakcyjnie się prezentuje, klienci o wiele chętniej zwracają na nią uwagę. A wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że ją kupią.

Wieszak stojący na ubrania

Ma dodatkową zaletę - jest mobilny i można go dowolnie przemieszczać. To pozwala na urozmaicanie ekspozycji co jakiś czas. Na przykład wraz z nową kolekcją lub podczas wyprzedaży. Możemy wtedy ustawić go w dobrze widocznym miejscu i oznaczyć odpowiednim napisem, który przyciągnie uwagę. Mobilny stojak na ubrania sprawdzi się świetnie także jako transporter w magazynie albo na zapleczu. Jest wiele rodzajów takich wieszaków.

Lada sklepowa

Ważną rolę w lokalu sprzedażowym odgrywa lada sklepowa. To miejsce, przy którym klienci dokonują zakupu, dlatego powinna być dobrze widoczna i oznaczona. Każdy powinien móc ją łatwo zlokalizować, a dojście do niej nie może być ograniczone. Dlatego warto wyznaczyć na nią trochę więcej przestrzeni i nie ustawiać zbyt blisko niej innych mebli.

Jeśli chcemy wykorzystać w sklepie sposób sprzedaży impulsowej, warto wybrać specjalnie do tego przeznaczoną ladę. W sklepie odzieżowym świetnie sprzedają się umieszczone na niej drobne akcesoria. Portfele, skarpetki, gumki do włosów albo rękawiczki i czapki w sezonie zimowym.

Diabeł tkwi w szczegółach

Na koniec pozostają detale, które jednak nie są mniej ważne od reszty. Przede wszystkim lustra. Chodzi zarówno o te, które znajdują się w przymierzalniach, jak i w samym sklepie. Klienci często lubią przymierzyć odzież, przykładając ją do swojej sylwetki jeszcze zanim skorzystają z przymierzalni. Aby im to ułatwić, dobrze jest rozmieścić kilka dużych luster na każdym z działów w sklepie. Lustra o różnych wymiarach znajdziesz w naszym sklepie.

Z kolei sama przymierzalnia powinna być przytulna, ale przestronna. W zbyt ciemnej i ciasnej klienci nie będą się czuli komfortowo. Z pewnością zechcą jak najszybciej z niej wyjść, być może nawet kosztem odwieszenia ubrania z powrotem na wieszak. Ważne, aby w przymierzalni było duże lustro, eksponujące całą sylwetkę. Duża ilość wieszaczków na ubrania ułatwi znacznie przymierzanie i segregowanie odzieży. Z kolei pufy są nieocenionym ułatwieniem podczas mierzenia butów albo spodni, kiedy także trzeba je zdjąć.

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium