Jaką rolę odrywają regały na warzywa i owoce w sklepie spożywczym? 0
Jaką rolę odrywają regały na warzywa i owoce w sklepie spożywczym?

Jaki regał wybrać?

 

Wystrój sklepu warzywnego zazwyczaj opiera się na metalowych regałach i gondolach. Regał wykonany z metalu zapewnia stabilność i odporność na zniszczenia. Warzywa i owoce ułożone w plastikowych skrzynkach potrafią być ciężkie, dlatego tak ważna jest solidna konstrukcja.

Jednak metal to nie wszystko! Jeśli zależy nam na prestiżowym wyłożeniu towaru w sklepie lepiej zaopatrzyć się w regał sklepowy drewniany. Drewniane regały z pewnością przyciągną uwagę klienta. Szczególnie dobrze sprawdzą się w sklepie spożywczym z owocami i warzywami pochodzącymi z ekologicznych upraw. Jest to ekologiczne i eleganckie rozwiązanie. Dodatkowo, drewniane regały po czasie można bez problemu odnowić nakładając na nie nową warstwę lakieru lub farby. Drewno jest niezwykle łatwe do utrzymania czystości – wystarczy tylko regularnie przecierać półki wilgotną ściereczką.

Regały mają niekiedy panel lustra, który tworzy efekt obfitości towarowej. Łącząc lustra z panelem oświetlenia tworzymy regał bardziej atrakcyjny wizualnie. W rezultacie przekłada się to na większe zainteresowanie samymi produktami.

 

Regał gondola – ekspozycja towaru na środku

 

Meble przeznaczone do ekspozycji towaru na środku to regały typu gondola. Są one nieco niższe niż standardowe regały. Ich budowa umożliwia wielostronną prezentację produktów. Niektóre modele mają zakończenie z płyty, które pozwala na eksponowanie towarów również po boku gondoli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaoferować więcej asortymentu – klienci mogą robić zakupy z kilku stron. Warto jest również wprowadzić jasny podział, przeznaczając jedną stronę na owoce, a drugą na warzywa. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku mniejszych powierzchni. Dodatkowo dzieląc owoce i warzywa na sekcje ułatwimy wybieranie towarów nawet kilku osobom naraz.

Jak ułożyć towar w sklepie spożywczym?

 

Jak zostało już wspomniane, najlepszym pomysłem jest ułożenie warzyw i owoców oddzielnie, układając je naprzeciwko siebie. Jednak, jeśli nie mamy wystarczająco miejsca na takie eksponowanie towarów, najlepiej ułożyć owoce ponad warzywami. Jednym z lepszych rozwiązań segregacji warzyw i owoców jest zastosowanie podobnej hierarchii w jakiej występują w naturze, czyli od dołu: korzenie (bulwy), łodygi, liście, strąki i owoce. Na większych ekspozycjach powinny być posegregowane na zasadzie podobieństw, czyli przykładowo: czosnek obok cebuli, buraki w pobliżu ziemniaków, pietruszka obok marchwi. Z owocami postępujemy tak samo, czyli przykładowo: jabłka obok gruszek a cytryna obok pomarańczy. Dobrym pomysłem jest również wygospodarowanie oddzielnej półki dla małych owoców, takich jak borówki, truskawki czy czereśnie, a także większych, jak arbuz, pokrojonych w kawałki.

Dodatkowym pomysłem jest zasada szachownicy, która oparta jest na kontrastach. Jasne barwy łączymy z ciemnymi, dokładnie jak na szachownicy. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty wybór produktów, co automatycznie zachęca do zrobienia zakupów.

 

Wszystkie z powyższych propozycji są idealne do warzywniaków i stoisk w sklepach spożywczych. Jedynymi wyznacznikami, które należy wziąć pod uwagę, są wielkość pomieszczenia oraz styl reszty wyposażenia.

 

Wszystkie rzeczy potrzebne do wyposażenia sklepu i jeszcze więcej znajdziesz na naszej stronie montip.com.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium