Metkowanie – wszystko co musisz wiedzieć 0
Metkowanie – wszystko co musisz wiedzieć

Do czego przydaje się metkownica?

 

Metkownice to zdecydowanie urządzenia niezastąpione i niezwykle przydatne w sklepie odzieżowym, ponieważ z ich pomocą możemy szybko i wygodnie przymocować do ubrań metki z cenami lub etykiety informacyjne. Warto zwrócić uwagę, że taki sprzęt jest bardzo tani, a jakże niezastąpiony w swojej postaci. Przydaje się nie tylko w sklepach, ale także w magazynach lub w gastronomii np. do oznaczania dat przydatności do spożycia. Zastosowanie zatem jest bardzo uniwersalne, dlatego przyda się w wielu biznesach.

 

Metkownice jednorzędowe a dwurzędowe

 

Metkownica jednorzędowe to najprostsze urządzenie do nalepiania prostych metek. Składa się ono w zasadzie z trzech istotnych elementów, których najważniejszy jest wałek barwiący decydujący o tym, co na metce się będzie znajdować. Pozostałe części, jakie posiada taka metkownica, to sam wałek z taśmą przylepiającą się do przedmiotów po jej zadrukowaniu oraz uchwyt, dzięki któremu po prostu można nią wygodnie operować. Metkownice dwurzędowe są nieco większe od jednorzędowych. Taka metkownica odróżnia się od najprostszych modeli oczywiście tym, że jest w stanie wydrukować na metce dwa rzędy znaków. Modele jednorzędowe służą zazwyczaj do nanoszenia samej ceny, przez co są tylko i wyłącznie numeryczne, a każda dobra metkownica dwurzędowa zapewnia nam możliwość drukowania w całym alfabecie oraz w cyfrach. Dodatkowymi funkcjami są oznaczenia walut oraz jednostek wagi czy długości.

 

Montaż taśmy w metkownicach

 

Kiedy zaopatrzymy się już w naszą metkownicę kolejnym krokiem będzie przygotowanie jej do procesu metkowania, jak założyć taśmę krok po kroku. Spieszymy z pomocą!

 

 1. Pierwszym krokiem będzie otwarcie dolnej pokrywy oraz pokrywy dociskającej taśmę, przesuwając jednocześnie wypusty po obu stronach metkownicy.
 2. Następnie wysuwamy górną pokrywę, aby odsłonić rolkę na wałek. To tutaj umieszczamy taśmę.
 3. Zakładamy rolkę taśmy tak, by etykiety były skierowane ku górze, a jej koniec do przodu
 4. Wystający koniec rolki zaginamy lekko do wewnątrz, aby go usztywnić.
 5. Przekładamy zagięty fragment taśmy przez środek metkownicy w dół. Rozciągamy ją na tyle, by taśma wystawała ok. 10 cm. na zewnątrz.
 6. Następnie zamykamy pokrywę dociskającą taśmę.
 7. Wykorzystujemy dziurki w taśmie i nakładamy jej wystającą część na wypustki na rolce ciągnącej.
 8. Na koniec zamykamy dolną pokrywę metkownicy, dobrze ją dociskając. Gotowe!

 

Teraz możemy odbić na etykietach znaki, przyciskając dźwignię metkownicy. Przykładając metkownicę do produktu, których chcemy oznaczyć mniej więcej pod kątem 15 stopni. Następnie dociskamy wystającą metkę, aby się przykleiła. Warto również pamiętać o paru zasadach użytkowania metkownicy. Przede wszystkim nie potrząsajmy nią i nie rzucajmy. Kupujmy odpowiednie rolki tuszujące i wymieniajmy je, kiedy się zużyją. Nie próbujmy zanurzać zużytej rolki w tuszu, ponieważ to doprowadzi do uszkodzenia głowicy metkownicy.

 

 

Metkownica igłowa i jak ją obsługiwać

 

Metkownica igłowa to niewielkie, poręczne urządzenie, służące do etykietowania ubrań oraz innych materiałów tekstylnych. Swoim wyglądem przypomina ona niewielki pistolet (stąd też często nazywana jest pistoletem igłowym), jednak zamiast lufy ma prostą, kilkucentymetrową igłę, służącą do przebijania materiału w miejscu, w którym ma być przymocowana metka.  Taka metkownica nie wymaga większego wysiłku w obsłudze. Przy jej pomocy możliwe jest bardzo sprawne ometkowanie wielu produktów przy nieporównywalnie krótszym czasie.

 

Proces metkowania przy użyciu tego sprzętu jest o wiele prostszy niż w przypadku metkownicy taśmowej, zobaczcie sami jak ometkować towar używając metkownicy igłowej:

 

 1. Na początek musimy rozplątać sznurek z igłą, który jest owinięty wokół metkownicy.
 2. Następnie zdejmujemy zatyczkę na igłę i wkładamy igłę w wycięcie na metkownicy.
 3. Do magazynku metkownicy wkładamy plastikowe łączniki.
 4. Nabijamy igłę w metkę i przyciskamy do materiału.
 5. Na koniec odrywamy przypiętą żyłkę od pozostałych łączników metkownicy.

 

I gotowe, jak widzicie było to dziecinnie proste!

 

 

Jeśli szukacie metkownic do swojego sklepu koniecznie zapoznajcie się z ofertą Montip, w której znajdziecie wszystkie rodzaje metkownic od jednorzędowych, dwurzędowych po metkownice igłowe. Sprawdźcie koniecznie: na montip.com.pl.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium