Organizacja szafy - podstawowe zasady 0
Organizacja szafy - podstawowe zasady

Przejrzyj ubrania i podejmij decyzję.

Dwa razy w roku należy zrobić przegląd szafy - od ubrań, po buty i akcesoria. Przeglądu warto dokonywać w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym podczas wymiany garderoby. Poprawna organizacja szafy rządzi się regułą, że jeśli dane ubranie nie zostało ubrane w ciągu ostatniego roku, należy się go pozbyć. Przejrzyj swoje rzeczy, przymierz każdą po kolei, jeśli będzie potrzeba. Może coś jest już w złym rozmiarze lub w bardzo złym stanie? Sposobem na pozbycie się ubrań jest oddanie ich potrzebującym lub wystawienie na sprzedaż. W Twojej szafie leży niepotrzebnie, a dla kogoś może okazać się dużo większym użytkiem.

Natłok rzeczy może nas przytłaczać i sprawić, że ciężej jest nam podjąć pewne decyzje. Budząc się rano, otwieramy szafę i codziennie kłębią się w głowie myśli o tym, że nie mamy się w co ubrać. Co jest tego powodem? Może to, że mamy za dużo rzeczy i nasz wzrok błądzi od jednej półki do drugiej? Czasooszczędną opcją jest przygotowanie ulubionych zestawów ubrań na tydzień lub dwa i powieszenie ich od razu na wieszakach. Wówczas rano po otwarciu szafy wybieramy zestaw ubrań, który mamy dziś ochotę założyć.

Zorganizuj swoją szafę.

Praktyczną opcją jest „wyprowadzanie się” z szafy z jednego sezonu a „wprowadzanie się” na drugi sezon. Pakujemy sezonowe rzeczy do pudeł, stawiając je wysoko w szafie, w miejsce z trudnym dostępem. Wówczas po jej otwarciu, mamy wgląd na rzeczy, które jesteśmy w stanie ubrać o określonej porze roku. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy także więcej miejsca w szafie.

W asortymencie sklepów znajdziemy pudełka organizacyjne. Możemy je wykorzystać do przechowywania spodni, swetrów czy bielizny. Rzeczy lubiące się gnieść odkładamy na wieszaki.

Warto w szafie wyodrębnić półkę o charakterze „noszone, ale do ponownego założenia”. Nie każda rzecz, którą ubierzemy raz wymaga od razu uruchamiania pralki i spokojnie możemy ubrać ją ponownie.

Wyrobienie nawyków.

Nawet jeśli dwa razy w roku, przejrzymy i posprzątamy szafę, nie wpłynie to na oszczędność czasu i rozwiązanie problemu w co się ubrać. Należy wyrobić sobie nawyki, które przełożą się w przyszłości na oszczędność czasu, jak na przykład zaplanowanie określonych stylizacji czy przygotowanie ubrań na wieszakach, by w pośpiechu rano nie zastanawiać się co ubrać. Bałagan nie tworzy się sam, a regularne zapanowanie nad nim, pozwoli cieszyć się większą ilością wolnego czasu.

 

Pomożemy Ci zorganizować Twój sklep na najwyższym poziomie: https://montip.com.pl/

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium