Po co lustro obserwacyjne w sklepie? 0
Po co lustro obserwacyjne w sklepie?

Lustra obserwacyjne (antykradzieżowe), jak wskazuje nazwa, mają na celu obserwację i ochronę lokalu przed podejrzanym i niepożądanym zachowaniem, takim jak kradzież czy chuligaństwo. Lustra umieszczane są wewnątrz sklepów i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa kontrola. Jest to niedrogi oraz skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w sklepie. Opcja ta pozwala na monitorowanie stanowisk kasowych i alejek wewnątrz marketów, sklepów.

Gdzie można wykorzystać lustra obserwacyjne?

W zależności od tego, jaki rodzaj lustra wybierzemy, możesz je umieścić na suficie, ścianie lub w rogu pomieszczenia sklepowego. Dzięki temu z jednego miejsca, na przykład zza kasy możemy „mieć oko” na wszystko, co dzieje się w sklepie. Zapewni to odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno tobie, jak i twoim klientom.

Jakie lustra wybrać?

W niektórych sytuacjach bardzo pomocne jest monitorowanie dwóch, trzech, a nawet czterech kierunków naraz. Taka strategia pozwala na ograniczenie nieprzewidzianych zdarzeń do minimum. W tym celu należy zaopatrzyć się w lustra półkuliste lub kuliste. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie dostępnych opcji.

  • Kontrola w dwóch kierunkach

Lustra mają kształt 1/8 kuli. Mocuje się je najczęściej przy wejściach do obiektów, na korytarzach lub w pobliżu skrzyżowań alejek. Nadają się do umieszczenia w mniejszych marketach. Nie dają pełnego konta widzenia, więc w większych obiektach przyda się dodatkowy sposób ochrony.

  • Kontrola w trzech kierunkach

Produkty w kształcie ¼ kuli służą do śledzenia trzykierunkowych skrzyżowań. Umożliwiają obserwację ruchu wzdłuż całej alejki. Instaluje się je najczęściej na ścianie. Ten rodzaj znajduje swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych, przestrzeniach magazynowych, większych sklepach.

  • Kontrola w czterech kierunkach

Mają półkulisty kształt. Pozwalają na kontrolę trudno widocznych miejsc z czterech punktów jednocześnie. Przywiesza się je za pomocą odpowiednio dopasowanych łańcuchów. W niskich pomieszczeniach można zamontować je bezpośredni do sufitu. Dają możliwość największej kontroli.

Najdokładniejszy rodzaj luster sklepowych

W przypadku, gdy masz stosunkowo mały lub wąski sklep, lustra sferyczne okazują się idealne. Dzięki nim możesz obserwować całe wnętrze z jednego miejsca. Dla przykładu, stojąc na kasie sklepu, możesz obserwować wszystkie jego zakątki. Odznaczają się szerokim kątem widzenia. W większych obiektach sprawdzają się do obserwacji trudno dostępnych miejsc np. alejek.

Dlaczego warto zainwestować w lustro sklepowe?

Dla bezpieczeństwa to po pierwsze. Po drugie dbanie o nie świadczy o jego odpowiedzialności za siebie i innych. Taką odpowiedzialność często odczuwają na sobie osoby prowadzące placówki handlowe i usługowe. Jest to tani sposób ochrony. Jeżeli jesteś właścicielem/właścicielką sklepu czy lokalu, nie musisz od razu decydować się na monitoring lub ochronę. Są to dosyć kosztowne inwestycje, które w wielu wypadkach przekraczają możliwości budżetowe przedsiębiorców. Montaż monitoringu to koszt jednorazowy, ale jego utrzymanie również kosztuje. Nie mówiąc już o zatrudnieniu dodatkowego pracownika, który pełniłby rolę ochroniarza w sklepie. W wypadkach, gdy nie możesz sobie na to pozwolić, lustra obserwacyjne będą świetnym wyborem, aby mieć ogląd na sytuację w sklepie.

Poza funkcją ochronną od kradzieży lustro przyda się w czasie pandemii, gdzie obowiązkiem jest pilnowanie maksymalnej ilości klientów w sklepie. Wtedy jesteśmy sami w stanie kontrolować liczbę klientów w sklepie. Monitoring jest przydatny często dopiero po fakcie, na przykład jako dowód. Dlatego lustra można używać ich także jako uzupełnienie monitoringu. Rzadko w sklepach monitoring jest obserwowany na ekranie na bieżąco. Lustro pozwala zauważyć jednak coś niepokojącego już w momencie występowania tego zjawiska.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium