Postanowienia noworoczne dla Twojego sklepu 1
stanowienia noworoczne dla Twojego sklepu

Rok 2020 był bardzo ciężki, nieprzewidywalny dla przedsiębiorców, właścicieli sklepów. Dlatego warto przygotować się na różne możliwości oraz potencjalne przeciwności w 2021, dodatkowo warto bardzo skrupulatnie przeanalizować działania podjęte w 2020. Jest to najlepszy czas na planowanie! Można ze spokojem usiąść nad kartką papieru lub klawiaturą i zastanowić się co jeszcze mogę zrobić by odnieść sukces.

Na początek najważniejsze jest zrobienie raportów z tego roku. Dogłębna analiza wzlotów i upadków firmy w przeciągu roku pozwoli na pełniejszy obraz czego unikać, a co okazało się sukcesem. Drugim krokiem równie ważnym jest dokładne zaplanowanie działań na nowy rok, biorąc pod uwagę wcześniejszą analizę. Większość firm w 2020 zaliczyła upadek, straciła masę pieniędzy. 2021 rok może być równie nieprzewidywalny, jednak tym razem przygotuj się na to.

Co zrobić, żeby 2021 nie był skazany na porażkę, a sukces!? Jak podnieść się po zeszłym roku?

Poniżej znajdziesz parę kroków, o których nie możesz zapomnieć planując postanowienia noworoczne.

Postaw na ciągły rozwój.

Sprawdź wszystkie możliwe i dostępne nowe technologie. Może uda się znaleźć coś na twoje potrzeby i możliwości? Ważny jest marketing i komunikacja. Trzeba dobrze poznać potrzeby klientów, dokonać analizy najpoważniejszych oczekiwań i własnych możliwości. Odpowiadaj na ich potrzeby, idź z duchem czasu i planuj by jak najszybciej wdrążyć plany w życie. Jeżeli klienci narzekają na zbyt staroświecki styl Twojego sklepu, zmodernizuj go. Tutaj znajdziesz, wiele nowoczesnych rozwiązań jak liczarki do banknotów: https://montip.com.pl/pl/c/Liczarki-do-banknotow-Testery/110 oraz potrzebną w dzisiejszych czasach osłonę antywirusową: https://montip.com.pl/pl/p/Oslona-antywirusowa-na-lade%2C-odgrodzenie-135x80cm-PLEXI/4300 .

Musi być jakaś nisza, w którą warto wejść. Są nowi ludzie, których należy pozyskać do mojej firmy, pamiętając o podnoszeniu kwalifikacji własnych pracowników i utrzymaniu ich wynagrodzeń na motywującym do pracy poziomie.

Pilnuj kosztów, jednak od kosztów ważniejsze są przychody. Znajdź nowe rynki zbytu, zmień swoją firmę w taki sposób, by stała się liderem w swojej branży. Przygotuj prawdziwą misję swojej firmy. Unowocześnij wyposażenie sklepu, wymień stare systemy zabudowy na nowe. Zestaw celów, sposobów dotarcia do nich i wartości, które wam przyświecają. Tak jak w najlepszych korporacjach na świecie.

Poszukaj nowych możliwości finansowych.

Po pierwsze jest jeszcze szansa na szukanie dofinansowania w programach unijnych. To jeden z kierunków, które koniecznie trzeba rozważyć. Po drugie są możliwości krajowe, nowe poziomy opodatkowania, dotacje na innowacje, szkolenia, technologie. Po trzecie jest leasing, no i kredyty. Trzeba wkalkulować w koszty produkcji ryzyko ich zaciągnięcia i może zaryzykować? Cały świat rozwija się dzięki zewnętrznym źródłom finansowania.

Pamiętaj o pracownikach- oni też odpowiadają za sukces twojej firmy.

Zapewnij dobrą atmosferę w pracy. Może wspólna wigilia, kameralna karnawałowa impreza? Znajdź czas, okazję, żeby szczerze porozmawiać z pracownikami. Może oni mają ciekawe pomysły? Znajdźcie wspólnie fajne rozwiązania.

Dobry pomysł, to udział w zyskach. A gdyby mieli to zagwarantowane? Jak w wielkich korporacjach: mamy zysk i dzielimy się nim z każdym, kto wziął udział w jego stworzeniu. To motywuje jak nic innego i działa na wyobraźnię. Konieczny jest podgląd na ich strefę socjalną. Ile pracują, jak, w jakich warunkach, co mają zagwarantowane, co trzeba im dokupić. Lojalny pracownik to dzisiaj skarb!

Rozwijaj też własne kompetencje

Jesteś szefem, właścicielem firmy, zapewne znasz się na tym co robisz, ale może trzeba pogłębić wiedzę? Zrobić kolejny kurs np. Z nowych technologii lub zarządzania? Może wystarczy lektura kilku najnowszych książek ze swojej branży. Poszukaj w Internecie różnych możliwości dla siebie, zasięgnij rady u specjalistów, którzy mają renomę w branży. Nie zaszkodzi, a powinno pomóc. Wielu liderów napisało swoje książki, wielu dało przedsiębiorcom masę znakomitych rad. Szukaj nowych rozwiązań dla wyglądu Twojego sklepu. Zainspiruj się: https://montip.com.pl/ .

 

Postaw na konkretne postanowienia, możliwe do zrealizowania. Trzymaj się ich, jednak bądź przygotowany na różne przeciwności losu. Życzymy powodzenia!

Komentarze do wpisu (1)

1 kwietnia 2021

Услуги таможенной компании

Infolinia:

Telefon: (48) 54 234 50 32

Email: sklep@montip.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium